Tarım ticareti, doğal kaynakların çeşitli ürünlere dönüştüğü bir dizi prosedürü temsil eder. Tarım ticareti, mahsul, bitki toplama, çiftlik hayvanlarını besleme, otlatma vb. içeren çeşitli faaliyetlerden oluşur. Türkiye’de tarım endüstrisi son zamanlarda yapılan yatırımlarla oldukça  yoğundur ve GSYİH’nın yaklaşık %6’sına katkıda bulunur. Tarımsal ürünleri uzun süre açıkta kalmaması gerektiğinden dolayı bozulabilir gıdaların taşınması standartlarına göre prosedürler uygulanmalıdır. Baki Elen nakliyat firmamız sizlere tüm sektörlerde değer üretmeye devam etmektedir. Tarım ürünleri ve makineleri nakliyesi hizmeti uzmanlık alanlarımızdan biri olarak sektörde bilinmektedir.

tarim-makineleri-nakliyesi

Türkiye’de çiftçilikten elde edilen toplam gelir, ulusal katma değerin yaklaşık %6’sını oluşturan 18,7 milyar dolar (2014) idi. Bölgelerin ekonomilerinde tarımın payı ise şu şekilde gerçekleşmiştir(2000 yılı): Marmara %5,30, İç Anadolu %12,18, Ege %16,07, Akdeniz %20,22, Karadeniz %21,71, Doğu Anadolu %26,90, Güneydoğu %28,38. Tarım endüstrisi, Türk işgücünün %25’ini temsil eden 17,3 milyon kişiyi istihdam etmektedir. Kaynak: Wikipedia

Tarım Ürünleri ve Makineleri Nakliyat Hizmeti

Ülkemiz coğrafyasının bir çok bölgesi tarıma elverişli olduğu için tarım nakliyesi açısından oldukça fazla ihtiyaç bulunmaktadır. Nakliyat firmamız Sakarya nakliyat hizmeti ve tüm tarımsal ürünlerin taşınması gereken bölgelere etkili ve verimli karayolu taşımacılığı hizmeti vermektedir.

Verimli ve uygun maliyetli çözümler sunarak her zaman size yardımcı olmaya çalışıyoruz. Baki Elen nakliyat firmasının size neler sunabileceği veya tarım endüstrisinde tarım ürünleri ve makineleri nakliyesi konusunda size nasıl yardımcı olabileceğimiz hakkında daha fazla bilgi için lütfen 0532 178 2315 numaralı telefondan bizi arayın. Tecrübemiz ve araç filomuzla bugün tarım ürünlerinizi taşımanıza yardımcı olmaya hazırız, bizi aramanız yeterli!