Bozulabilir gıda veya sıcaklığa duyarlı diğer ürünler gönderen küçük ve orta ölçekli işletme sahipleri, taşıma sırasında kargolarının güvenli ve doğru sıcaklıkta kalmasını sağlamak için benzersiz bir zorlukla karşı karşıyadır. Yiyeceklerden içeceklere, ilaçlara ve daha fazlasına, işletmeniz bozulabilir ürünler gönderiyorsa, bozulabilir yiyecekleri ve diğer yükleri nasıl göndereceğinizle ilgili bu basit ipuçlarına ihtiyacınız olabilir!

Paketleme Süreci

Ambalajdan bahsedelim. Paketleme, bozulabilir gıdalarınızın ve sıcaklığa duyarlı öğelerinizin taşıma sırasında güvenli ve emniyetli kalmasını sağlamanın en önemli adımlarından biridir. İşte başlamanıza yardımcı olacak bazı profesyonel paketleme ipuçları:

  • Doğru dış ambalajı seçin. Dış ambalaj malzemeleri türleri arasında strafor kutular, oluklu mukavva kutular, kasalar ve paletler bulunur. Strafor kutular, bozulabilir yükleriniz için en fazla yalıtımı sağlar ve daha kalın köpük daha fazla koruma sağlar.
  • İç ambalaj malzemelerine de ihtiyacınız var mı? İç ambalaj örnekleri, kabarcıklı ambalaj ve köpük yastıklamayı içerir. Gönderdiğiniz kargo türüne bağlı olarak, kargonuzu kutunun içinde sabitlemeye yardımcı olmak için dahili paketleme malzemelerine ihtiyacınız olabilir.
  • Doğru soğutma sıvısı ambalajıyla her şeyi serin tutun. Çabuk bozulan yiyecekler veya sıcaklığa duyarlı kargolar gönderdiğiniz için, nakliye konteynırınızda muhtemelen bir soğutucuya ihtiyacınız olacaktır. Geleneksel buz, kargonuza ve nakliye konteynerine eriyebilir ve zarar verebilir. Kullanmak isteyebileceğiniz diğer soğutma sıvısı seçenekleri arasında kuru buz ve jel paketleri bulunur.
  • Ek malzemelere de ihtiyaç duyulabilir. Yalıtımlı astarlar, yalıtımlı pedler ve battaniyeler, nakliye sırasında bozulan yüklerinizi korumaya ve onları en uygun sıcaklıkta tutmaya da yardımcı olabilir.

Donma Koruma Hizmetleri

Sıcaklığa duyarlı kargo ve bozulabilir yiyeceklerin gönderilmesi, ürünlerinizin hem sıcak hem de soğuk sıcaklık değişikliklerine karşı savunmasız olduğu anlamına gelir. Gönderinizin korumasını optimize etmek için mevcut ve dikkate alınması gereken çeşitli ek hizmetler vardır.

Donma koruma hizmetleri, navlun teklifi sürecinde seçebileceğiniz/ekleyebileceğiniz bir aksesuar veya eklenti hizmetidir. Donma koruma hizmetleri, gönderiniz aşırı soğuk bölgelerden geçtiğinde veya kış aylarında sevk edildiğinde soğuğa duyarlı yüklerinizi donmaya karşı korur. Kısa bir süre için 24 derecenin altına düşen sıcaklıkların bile büyük hasara veya ürün bozulmasına neden olabileceğini unutmayın.

Özel Ekipman

Isıya duyarlı öğelerin taşınması söz konusu olduğunda, yalnızca doğru hizmetleri değil, aynı zamanda doğru ekipmanı da seçtiğinizden emin olmak istersiniz. Bozulabilir ürün gönderiniz, frigorifik kamyonlar gibi özel ekipmanlara ihtiyaç duyabilir. Hızlandırılmış ve soğutmalı nakliye hizmetlerini seçmek, yükünüzün ihtiyaç duyduğu özel hizmetleri almasını sağlar.

Hızlandırılmış nakliyeyi seçtiğinizde, navlun, tabiri caizse nakliye hattının önüne gider. Bunun nedeni, hızlandırılmış navlun, normal navlun gönderilerine göre öncelik kazanmasıdır.

Ek olarak, soğutma hizmetlerini seçmek, bozulabilir gıdalarınızı veya sıcaklığa duyarlı kargolarınızı nakliye süreci boyunca ideal sıcaklıkta tutmanıza yardımcı olur.

Bozulabilir Yük Nakliyesini Anlayan Bir Nakliye Ortağı Seçin

Gönderinizin güvenli bir şekilde ulaşması için gereken özeni ve dikkati gösterdiğinden emin olmak için güvenilir, başarılı bir soğuk zincir nakliye ortağıyla çalışın.

Bozulabilir ürünlerin nasıl gönderileceği konusunda endişelenmenin gününüzü mahvetmesine izin vermeyin! Kolay bozulan gıdalarınızı ve ısıya duyarlı kargolarınızı Baki Elen nakliyat şirketi ile güvenli ve başarılı bir şekilde gönderin! Yük taşımacılığı uzmanlarımız yardıma hazır. Bizi 0532 175 4245 numaralı telefondan arayarak fiyat teklifi alabilirsiniz.